» » نمونه سوالات محاسبات تنسوری در ژئودزی
اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 1625
  • نويسنده: irangeo
  • تاريخ: 20-10-1396, 08:29
[rating-type-1]
[/rating-type-1] [rating-type-2]
  • [rating-plus]Like[/rating-plus]
[/rating-type-2] [rating-type-3]
  • [rating-minus]امتیاز منفی[/rating-minus]
  • [rating-plus]امتیاز مثبت[/rating-plus]
[/rating-type-3]
20-10-1396, 08:29

نمونه سوالات محاسبات تنسوری در ژئودزی

دسته بندی: کارشناسی ارشد, نمونه سوالات

نمونه سوالات محاسبات تنسوری در ژئودزی
تنسور عنصری هندسی است که در ریاضی و فیزیک به منظور گسترش مفاهیم اسکالرها، بردارها و ماتریس‌ها به ابعاد بالاتر معرفی می‌شوند. تنسورها اولین بار توسط تولیو لوی-چیویتا و گرگریو ریتچی- کورباسترو ابداع شدند. در واقع کار آن‌ها ادامه کارهای برنهارت ریمان و الوین برونو کریستوفل و دیگران در حساب دیفرانسیل مطلق بود. در بسياري از محاسبات رياضي، فضاي محاسباتي، به گونه¬اي است كه امكان تعريف يك سيستم مختصات كارتزين در آنها وجود ندارد، يا محاسبات رياضي نسبت به اين سيستم¬هاي مختصات دشوار مي¬باشد، لذا در اين¬گونه موارد، مانند محاسبات روي سطح بيضوي يا كره، نيازمند به تعريف سيستم مختصات منحني¬الخط مي¬باشيم. در اين گونه فضاها امكان تعيين اينكه يك كميت بردار است يا نه معمولاً مشكل مي¬باشد، حال آنكه قوانين تبديل مؤلفه¬هاي يك بردار از يك سيستم¬ مختصات به ديگري، امكان اين تشخيص را براي ما فراهم مي¬كند، در اين نگرش بردارها به عنوان يك سه‌تايي از توابع كه بر اساس قوانين تبديل خاص، از يك سيستم به ديگري تبديل مي¬شوند، تعريف مي‌گردند. اين نگرش به ما اجازه مي¬دهد كه مفهوم بردار را تعميم داده و ساختار كلي¬تري را به نام تنسور تعريف كنيم.
در ریاضیات، تنسورها اشیای هندسی هستند که رابطه خطی بین بردارهای هندسی، اسکالرها و دیگر تنسورها را توصیف می‌کنند. نمونه‌های اولیه این روابط عبارتند از ضرب نقطه‌ای، ضرب برداری و تبدیلات خطی. بردارهای هندسی و اسکالرها به عنوان نمونه‌هایی از تنسورهای اولیه هستند. با در نظر گرفتن بردارها به عنوان مرجع، یک تنسور می‌تواند به عنوان یک آرایه چند بعدی چندگانه از مقادیر عددی ارائه شود. مرتبه (همچنین درجه یا رتبه) یک تنسور، ابعاد آرایه‌ای است که مورد نیاز برای نشان دادن آن است، یا بطور معادل، مرتبه یک تنسور تعداد اندیس‌هایی است که برای مشخص نمودن اجزاء آن آرایه مورد نیاز است. برای مثال، یک ماتریس (یک آرایه دو بعدی) در یک پایه خاص از فضا نشان داده می‌شود و بنابراین یک تنسور 2 بعدی است. یک بردار به عنوان یک آرایه یک بعدی در یک پایه ارائه می‌شود و یک تنسور 1 مرتبه است. همچنین اسکالرها اعداد منفرد هستند و در نتیجه تنسورهای مرتبه اول را مشخص می‌کنند. بنابراین مجموعه‌ای از تنسورها بر روی یک فضای برداری، جبر تنسوری را تشکیل می‌دهند.
***********************************************************************************************************************
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++ قیمت این محصول 3500 تومان می باشد +++++++++++++++++++++++++++++


از اینجا دانلود کنید - نمونه سوالات تنسور


با ما در ارتباط باشید: irangeomatics4u@gmail.com - 09900213878

***********************************************************************************************************************
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
هر دو کد داده شده را وارد نمائيد: *