» » پاورپوینت کاربردی در زمینه مبانی ژئودزی (ویژه مهندسین نقشه برداری)
پارس دیتالایف
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 1753
  • نويسنده : irangeo
  • تاريخ : 28-08-1397, 13:01
[rating-type-1]
[/rating-type-1] [rating-type-2]
  • [rating-plus]Like[/rating-plus]
[/rating-type-2] [rating-type-3]
  • [rating-minus]امتیاز منفی[/rating-minus]
  • [rating-plus]امتیاز مثبت[/rating-plus]
[/rating-type-3]
28-08-1397, 13:01

پاورپوینت کاربردی در زمینه مبانی ژئودزی (ویژه مهندسین نقشه برداری)

دسته بندی : کتاب و جزوات درسی, کارشناسی, کارشناسی ارشد

پاورپوینت کاربردی در زمینه مبانی ژئودزی (ویژه مهندسین نقشه برداری)


ژئودزی علم اندازه­ گیری و نمایش سطح زمین، یا به بیان دیگر علمی که اساس و پایه علم مکان‌یابی و نقشه­ برداری را تشکیل می‌دهد. بطوریکه ویژگی‌های هندسی، ساختاری و جاذبی زمین، تحول زمانی آن‌ها و فعل و انفعالات دینامیکی زمین با سایر اجزای فیزیکی سیستم زمین (اتمسفر، هیدروسفر، کریوسفر و هسته) را در مقیاس وسیع زمانی و مکانی مورد مطالعه قرار می‌دهد. به عبارت دیگر وظایف ژئودزی عبارتند از:
تعیین شکل زمین و میدان جاذبه‌ آن بهمراه تغییرات زمانی آن‌ها، به منظور مطالعه‌ی تغییر شکل پوسته، و مشاهده‌ی حرکت قطبی و مانیترینگ سطح اقیانوس­ها. ایجاد سیستم مختصات ژئودتیک و نگهداری شبکه‌های ملی کنترل افقی ژئودتیک و شبکه ­ها‌ی ترازیابی. توصیف مدل‌های ریاضی برای محاسبات ژئودتیکی بر روی سطح بیضوی و تصویر آن بر روی صفحه­ نقشه. بکارگیری تکنیک­ها و ابزارهای ژئودتیکی مختلف نظیر توتال استیشن، VLBI، GNSS و غیره به منظور اندازه ­گیری دقیق فاصله، جهت و طول­های مبنا. ژئودزی را می­ توان به شاخه ­های زیر تقسیم­ بندی نمود:
ژئودزی فیزیکی: مشاهده و استفاده از اندازه­ گیری­های جاذبی ( اندازه­گیری­های زمینی، هوایی و فضایی) جهت تعیین شکل زمین و بطور مشخص ژئویید بطوریکه شامل فرمولاسیون و حل مسائل مقدار مرزی می­باشد. ژئودزی هندسی: محاسبات؛ غالبا بر روی بیضوی، به منظور تعیین موقعیت دقیق از مشاهدات ژئودتیک که شامل سیستم­های تصویر نیز می­ شود. ژئودزی فضایی: تعیین مدارات ماهواره­ ها (و در نتیجه تعیین میدان جاذبه)، تعیین موقعیت بر روی سطح زمین با استفاده از مشاهدات طولی به ماهواره­ های ناوبری. ژئودزی ژئوفیزکی: تکنیک­های ژئودتیک به منظور پردازش­های ژئودینامیکی از قبیل حرکت­ پلیت­ها و یا تغییرات در دوران و توجیه زمین. ژئودزی نجومی: شاخه­ای از ژئودزی که شامل تحقیق و توسعه تئوری و روش­های ایجاد شبکه­های ژئودتیک نجومی، تعیین شکل، ابعاد و میدان جاذبه زمین یا استفاده از مشاهدات نجومی و روش­های اپتیکی تعیین مدار ماهواره.
این مجموعه شامل 280 اسلاید بسیار جامع و کلی در زمینه مبانی ژئودزی و مفاهیم مربوط به آن میباشد که برای دانشجویان رشته های مهندسی نقشه برداری، مهندسی ژئودزی، زمین شناسی، ژئوفیزیک بسیار مفید و کاربردی است.****************************************************************************************************لطفا از اینجا دانلود نمایید - پاورپوینتهای کاربردی در زمینه مبانی ژئودزی - دکتر غفاری رزینبا ما در ارتباط باشید: [email protected] - 09900213878

****************************************************************************************************
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

به کدام یک از شاخه های رشته مهندسی نقشه برداری علاقه مندید؟

ژئودزی
فتوگرامتری
سنجش از دور
سیستم اطلاعات مکانی
هیدروگرافی