» » کنکور دکتری مهندسی ژئودزی (منابع سوالات ژئودزی)
پارس دیتالایف
اطلاعات مطلب
  • بازديدها : 125
  • نويسنده : irangeo
  • تاريخ : 11-11-1398, 19:12
[rating-type-1]
[/rating-type-1] [rating-type-2]
  • [rating-plus]Like[/rating-plus]
[/rating-type-2] [rating-type-3]
  • [rating-minus]امتیاز منفی[/rating-minus]
  • [rating-plus]امتیاز مثبت[/rating-plus]
[/rating-type-3]
11-11-1398, 19:12

کنکور دکتری مهندسی ژئودزی (منابع سوالات ژئودزی)

دسته بندی : صفحه اصلی

کنکور دکتری مهندسی ژئودزی (منابع سوالات ژئودزی)


دُکتُرا (به فرانسوی: Doctorat)، بالاترین مقطع تحصیلی دانشگاهی در ایران و معادل مدرک PhD در دانشگاه‌های آمریکایی و اروپایی است. کسب دانشنامه (مدرک) در این مقطع معمولاً نیازمند بین ۲ تا ۶ سال تحصیل و پژوهش پس از دورهٔ کارشناسی ارشد و ارائهٔ یک نوآوری در قالب پایان‌نامهٔ دورهٔ دکتری است. دکتری تخصصی یا PhD درحقیقت "اعلی درجه علمی" در علم موردنظر یا "صاحب فلسفه و اجتهاد علمی در دانش موردنظر" است. دکتری تخصصی بالاترین مدرک آکادمیک و دانشگاهی در جهان است که معمولاً در رشته‌های زیرمجموعهٔ "علوم پایه"، "کشاورزی و منابع طبیعی"، "فنی و مهندسی"، "علوم انسانی" و "هنر" و پس از گذراندن مدارج لیسانس و فوق لیسانس و ارائهٔ یک نوآوری در قالب پایان‌نامهٔ دورهٔ دکتری کسب می‌شود. رشته‌های پزشکی و داروسازی و دامپزشکی و دندان‌پزشکی، که دارای دکتری حرفه‌ای‌اند، علاوه بر درجهٔ PhD، دارای مرتبه‌های دیگری با عناوین "دورهٔ تخصصی" در پزشکی "MD"، داروسازی "Pharm.D" دامپزشکی "DVSc"، دندان‌پزشکی "DT"، می‌باشند.

«دکترا» واژه‌ای فرانسوی است که از لاتین برگرفته شده و به معنای درجه یا مقام اجتهاد است، «دکتری» مرکب است از واژهٔ فرانسویِ «دکتر» (به فرانسوی: Docteur) به‌معنای مجتهد یا پزشک به‌اضافهٔ پسوند اسم‌سازِ فارسی، و معنای «دکتر بودن» (مجتهد بودن) یا «پزشک بودن» می‌دهد. ازنظر دستوری، ترکیب «دکتر» و «دکتری» مانند ترکیب «استاد» و «استادی» است. باوجود اختلاف معنایی، به باور ابوالحسن نجفی، واژهٔ «دکتری» که از واژهٔ بیگانهٔ «دکتر» گرفته شده و تابع قواعد فارسی شده‌است، بر «دکترا» رجحان دارد. ضمناَ در مورد پزشکان دارای دکتری حرفه‌ای هم کلمه دکتر استفاده می‌شود که اصطلاح عامیانه پزشک محسوب شده و از نظر مقطع تحصیلی برابر با مدرک کارشناسی ارشد در دیگر علوم است. گذراندن دوره‌های پس از دکتری تخصصی، که دوره‌های پسادکترا (Post Doctorate) نامیده می‌شوند، مدرک دانشگاهی محسوب نشده، بلکه فقط همان‌گونه که از عنوان لاتین آن برمی‌آید، تجربهٔ کاریِ «پس از فارغ‌التحصیلیِ دکتری» به‌حساب می‌آید.

رشته مهندسی نقشه برداری یکی از رشته های بسیار جذاب و کاربردی در رسته رشته های فنی مهندسی بوده که دارای 4 گرایش ژئودزی، فتوگرامتری، سنجش از دور و سامانه های اطلاعات مکانی در دوره دکتری است. دو دانشگاه اصلی این رشته یعنی دانشگاه صنعتی خواجه نصیر الدین طوسی تهران و دانشگاه تهران هر 4 گرایش را در دوره دکتری داشته و همه ساله با برگزاری آزمون کتبی و مصاحبه اقدام به اخذ دانشجو در این رشته ها میکنند. با یستی اشاره شود که رشته مهندسی ژئودزی در دانشگاه اصفهان هم دارای مقطع دکتری است و به دو صورت روزانه و شبانه دانشجو پذیرش میکند. براساس دفترچه کنکور سال 1398، در گرایش مهندسی ژئودزی دانشگاههای صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دانشگاه تهران و اصفهان اقدم به پذیرش دانشجو کرده که مجموعاً ضرفیت این دو دانشگاه در گرایش مهندسی ژئودزی 9 نفر بصورت روزانه و شبانه بوده است. معمولاً دروس زیر به عنوان دروس اصلی برای گرایش ژئودزی تدریس میشود:

1- آنالیز تنسوری تغییر شکل
2- ژئودزی هندسی ماهواره ای پیشرفته
3- ژئودینامیک
4- آنالیز ذاتی تغییر شکل
5- پایدارسازی
6- مدلسازی ژئودینامیکی
7- سنجش از دور با استفاده از سیستم های ماهواره ای ناوبری جهانی
8- سیستم های مبنا در ژئودزی
9- مکانیک محیطهای پیوسته
10- پیش بینی عددی وضع هوا

لازم بذکر است که برخی دروس دیگر نیز به فراخور نیاز در هر سه دانشگاه و برای گرایش مهندسی ژئودزی در نظر گرفته میشود. با توجه به اینکه اکثر سوالات کنکور دکتری از جزوات اساتید این سه دانشگاه تهیه و طرح میگردد در نتیجه در ادامه سعی خواهیم کرد تا نسخه کاملی از این جزوات در اختیار داوطلبین کنکور دکتری مهندسی ژئودزی قرار گیرد. لیست جزوات به تدریج کاملتر خواهد شد. تمامی جزوات توسط دانشجویان حاضر در کلاس تهیه شده است. در صورت در خواست و نیاز به جزوه خاصی لطفا به ما ایمیل بزنید و در نظر سنجی سایت شرکت نمایید.


****************************************************************************************************
از اینجا دانلود کنید - جزوه ژئودینامیک پیشرفته تدریس دکتر نجفی
از اینجا دانلود کنید - جزوه مدلسازی ژئودینامیکی تدریس دکتر روفیان ناینی
از اینجا دانلود کنید - جزوه محاسبات تنسوری در ژئودزی تدریس دکتر بهزاد وثوقی
از اینجا دانلود کنید - جزوه مکانیک محیطهای پیوسته تدریس دکتر بهزاد وثوقی
از اینجا دانلود کنید - جزوه پایدارسازی و حل مسائل ناپایدار ژئودزی تدریس دکتر مشهدی
از اینجا دانلود کنید - جزوه مطالعات خاص در ژئودزی تدریس دکتر بهزاد وثوقیاز اینجا دانلود کنید - سوالات دکتری سال 91 - 96
از اینجا دانلود کنید - سوالات دکتری سال 97
از اینجا دانلود کنید - سوالات دکتری سال 98با ما در ارتباط باشید: [email protected] - 09900213878

****************************************************************************************************
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام شما : *
ايميل:
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
کد امنيتی: *

به کدام یک از جزوات زیر نیاز مبرم و ضروری دارید؟

ژئودزی هندسی ماهواره ای پیشرفته
آنالیز ذاتی تغییر شکل
سنجش از دور با استفاده از سیستم های ماهواره ای ناوبری جهانی
سیستم های مبنا در ژئودزی
پیش بینی عددی وضع هوا