ورود به سایت
» » کتاب ژئودینامیک برای مهندسین ژئودزی

کتاب ژئودینامیک برای مهندسین ژئودزی

در تاریخ : 11.03.95
توسط : irangeo
نظرات : 0
بازدیدها : 1467
مطالعات ژئودینامیک در ایران به طور جدی از سال 1377 به منظور پایش تغییرات پوسته زمین در اداره کل نقشه‌برداري زمینی آغاز گردید و از همان زمان فعالیتها و تحقیقات ویژه ای در این راستا انجام شد. از جمله این فعالیتها می توان به شبکه های موردای موردی ایزان سراسری، البرز، مشهد، میناب، کرمان، تبریز و زاگرس اشاره کرد. مطالعات صورت عمدتا با همکاری مراکزی مانند سازمان زمین شناسی کشور، پژوهشگاه بین المللی زلزله، موسسه ژئوفیزیک، دانشگاههای مونت پلیه و ژوزف فوریه و استراسبورگ کشور فرانسه انجام گرفته اند. جهیزات مربوط به ایستگاههای GPS شبکه ژئودینامیک سراسری : هر ايستگاه شامل يک گيرنده دو فرکانسه، آنتن مخصوصChock Ring، مودم، UPS، حسگر هواشناسی، تيلتمترو رک (Rack) می باشد. شکل های 5- الف و 5- ب نشان دهنده ایستگاه ارنگه یکی از ایستگاههای شبکه ژئودینامیک سراسری و تجهیزات موجود در آن می باشد . داده های هرگيرنده بوسيله ارتباط تلفنی به کمک مودم، در مراکز محاسبات قابل دريافت و تخليه هستند. کاربر راه دور بوسيله تلفن، مودم و رايانه ای که دارای نرم افزار Micromanager است با اتصال به هر گیرنده می تواند داده‌ها را تخلیه ‌نماید. پس از آماده‌سازی داده‌ها، داده‌ها مورد پردازش قرار می گیرند.
مشاهدات و پردازش شبکه سراسری ژئودینامیک همان طور که قبلا ذکر شد، گیرنده ها به صورت 24 ساعته به ردیابی و ثبت سیگنالهای دریافتی از ماهواره های GPS می پردازند. اطلاعات جمع آوری شده در هر ایستگاه به صورت فایلهای مشاهداتی (observation) و ناوبری (navigation)، داده های هواشناسی و تیلت متر در مراکز اصلی پردازش، با استفاده از خط تلفن و مودم دریافت می شوند. این مراکز درتهران و مدیریت های نقشه برداری استانهای سازمان نقشه برداری در شهرهای مشهد، تبریز، همدان و اهواز قرار دارند که به صورت روزانه این اطلاعات را دریافت می کنند. در این مراکز داده های دریافت شده پس از انجام کنترل کیفیت و تبدیل فرمت، آماده ورود به نرم فزار پردازش GPS می شوند. پردازش در این مراکز به دو صورت روزانه و نهایی انجام می شود که نتایج آن به صورت مختصات دقیق ایستگاهها در سیستم مختصات ITRF ، سری های زمانی مختصاتی و بردارهای سرعت به همراه بیضی های خطای هر ایستگاه ارائه می شوند. نگاره 10 مراحل ایجاد و پردازش شبکه ژئودینامیک سراسری را نشان می دهد. نتایج حاصل ازپردازش شبکه های ژئودینامیک سراسری، به صورت سری زمانی مختصات هر ایستگاه، بردار جابجایی و سرعت، مختصات سرشکن شده و دقیق ایستگاهها در سیستم مختصات ITRF و تبدیل آنها در سیستم مختصات WGS84 به همراه دقت آنها می باشد. این نتایج و همچنین فایلهای مشاهداتی و ناوبری در مراکز داده ها نگهداری می شوند.
**********************************************************************************************
++++++++++++++++++++++++++++++++ قیمت این محصول 2500 تومان می باشد ++++++++++++++++++++++++


از اینجا دانلود کنید - کتاب مرجع ژئودینامیک برای ژئودزی


با ما در ارتباط باشید: irangeomatics4u@gmail.com - 09900213878

***********************************************************************************************
بازگشت
تگهای مطلب :
بازدید کننده گرامی ، بنظر می رسد شما عضو سایت نیستید
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید .
 نظر دهید :
نام شما : *
ایمیل شما : *
نظر شما : *
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
دو کلمه ای را که در تصویر
مشاهده می کنید وارد کنید : *
آخرین محصولات فروشگاه