» » کتاب ژئودینامیک برای مهندسین ژئودزی
اطلاعات مطلب
  • بازديدها: 3106
  • نويسنده: irangeo
  • تاريخ: 11-03-1395, 11:38
[rating-type-1]
[/rating-type-1] [rating-type-2]
  • [rating-plus]Like[/rating-plus]
[/rating-type-2] [rating-type-3]
  • [rating-minus]امتیاز منفی[/rating-minus]
  • [rating-plus]امتیاز مثبت[/rating-plus]
[/rating-type-3]
11-03-1395, 11:38

کتاب ژئودینامیک برای مهندسین ژئودزی

دسته بندی: کتاب و جزوات درسی, کارشناسی ارشد, دکتری, صفحه اصلی

کتاب ژئودینامیک برای مهندسین ژئودزی
مطالعات ژئودینامیک در ایران به طور جدی از سال 1377 به منظور پایش تغییرات پوسته زمین در اداره کل نقشه‌برداري زمینی آغاز گردید و از همان زمان فعالیتها و تحقیقات ویژه ای در این راستا انجام شد. از جمله این فعالیتها می توان به شبکه های موردای موردی ایزان سراسری، البرز، مشهد، میناب، کرمان، تبریز و زاگرس اشاره کرد. مطالعات صورت عمدتا با همکاری مراکزی مانند سازمان زمین شناسی کشور، پژوهشگاه بین المللی زلزله، موسسه ژئوفیزیک، دانشگاههای مونت پلیه و ژوزف فوریه و استراسبورگ کشور فرانسه انجام گرفته اند. جهیزات مربوط به ایستگاههای GPS شبکه ژئودینامیک سراسری : هر ايستگاه شامل يک گيرنده دو فرکانسه، آنتن مخصوصChock Ring، مودم، UPS، حسگر هواشناسی، تيلتمترو رک (Rack) می باشد. شکل های 5- الف و 5- ب نشان دهنده ایستگاه ارنگه یکی از ایستگاههای شبکه ژئودینامیک سراسری و تجهیزات موجود در آن می باشد . داده های هرگيرنده بوسيله ارتباط تلفنی به کمک مودم، در مراکز محاسبات قابل دريافت و تخليه هستند. کاربر راه دور بوسيله تلفن، مودم و رايانه ای که دارای نرم افزار Micromanager است با اتصال به هر گیرنده می تواند داده‌ها را تخلیه ‌نماید. پس از آماده‌سازی داده‌ها، داده‌ها مورد پردازش قرار می گیرند.
مشاهدات و پردازش شبکه سراسری ژئودینامیک همان طور که قبلا ذکر شد، گیرنده ها به صورت 24 ساعته به ردیابی و ثبت سیگنالهای دریافتی از ماهواره های GPS می پردازند. اطلاعات جمع آوری شده در هر ایستگاه به صورت فایلهای مشاهداتی (observation) و ناوبری (navigation)، داده های هواشناسی و تیلت متر در مراکز اصلی پردازش، با استفاده از خط تلفن و مودم دریافت می شوند. این مراکز درتهران و مدیریت های نقشه برداری استانهای سازمان نقشه برداری در شهرهای مشهد، تبریز، همدان و اهواز قرار دارند که به صورت روزانه این اطلاعات را دریافت می کنند. در این مراکز داده های دریافت شده پس از انجام کنترل کیفیت و تبدیل فرمت، آماده ورود به نرم فزار پردازش GPS می شوند. پردازش در این مراکز به دو صورت روزانه و نهایی انجام می شود که نتایج آن به صورت مختصات دقیق ایستگاهها در سیستم مختصات ITRF ، سری های زمانی مختصاتی و بردارهای سرعت به همراه بیضی های خطای هر ایستگاه ارائه می شوند. نگاره 10 مراحل ایجاد و پردازش شبکه ژئودینامیک سراسری را نشان می دهد. نتایج حاصل ازپردازش شبکه های ژئودینامیک سراسری، به صورت سری زمانی مختصات هر ایستگاه، بردار جابجایی و سرعت، مختصات سرشکن شده و دقیق ایستگاهها در سیستم مختصات ITRF و تبدیل آنها در سیستم مختصات WGS84 به همراه دقت آنها می باشد. این نتایج و همچنین فایلهای مشاهداتی و ناوبری در مراکز داده ها نگهداری می شوند.

***********************************************************************************************************************
++++++++++++++++++++++++++++++++ قیمت این محصول 2500 تومان می باشد ++++++++++++++++++++++++


از اینجا دانلود کنید - کتاب مرجع ژئودینامیک برای ژئودزی


با ما در ارتباط باشید: irangeomatics4u@gmail.com - 09900213878

***********************************************************************************************************************
شما وارد سايت نشده ايد. جهت ارسال نظر در سايت وارد شويد
اگر تاکنون ثبت نام نکرده ايد اينجا کليک کنيد.

ارسال نظر

نام:*
ايميل:
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
هر دو کد داده شده را وارد نمائيد: *